Zaměřeno na lokalitu BRNO - SLATINA

Dnes jsme se blíže podívali na lokalitu brněnské městské části Slatina. Několik otázek jsme položili Alici Wágnerové, specialistce na prodej bytů, která má mimo jiné ve Slatině aktuálně na starost prodej bytů v rámci projektu "Bytový dům PEGAS".

Co nového se v této lokalitě za poslední rok událo ?

Zásadní změnou ve Slatině je výstavba nových bytových domů na místě bývalých Slatinských kasáren a další etapy výstavby nových bytů při ulici Řípská směrem k letišti Brno. Rezidenční zástavba navazuje na komplex z východní strany. Z opačné západní strany komplex sousedí s vesměs novými komerčními objekty a v bezprostřední vzdálenosti se nachází i Brněnská průmyslová zóna Černovická terasa a další průmyslová zóna CTP mezi Šlapanicemi a letištěm je vzdálena cca 1 km jižním směrem. Lokalita má vynikající dopravní dostupnost, a to zejména v následujících aspektech

Jak hodnotíte realitní trh zde. Jaké jsou ceny nemovitostí – vzrostly nebo se drží?

Realitní trh v Brně Slatině významně vzrostl právě s ohledem na možnosti koupě pozemků v této lokalitě. Cenově se pohybují byty v rozsahu do 35.000,-Kč -45.000,-Kč/m2.

Jak to vypadá s pozemky. Dají se vůbec nějaké sehnat , případně v jakých lokalitách?

Co se týká pozemků poptávka stále stoupá především od developerských společností, které mají zájem stavět bytové projekty anebo administrativní objekty. Stoupá však čím dál tím více i zájem soukromých investorů, kteří chtějí stavět rodinné domy či uložit finance do pozemku.

Jaký projekt zde aktuálně nabízíte?

Aktuálně nabízíme k prodeji byty v rámci projektu bytového domu PEGAS na ulici Langrova ve Slatině. Ten nabízí především žádané byty o velikosti 2+kk a rozloze cca 55 – 60 m2. Jedná se o startovací byty nebo byty určené na pronájem. V nabídce jsme v rámci tohoto projektu měli i byty 3+kk kolem 100 m2. Nebylo jich však tolik a jsou v této chvíli již všechny prodané. Více informací o projektu najdou zájemci na webových stránkách projektu www.novebytyslatina.cz.

V čem je lokalita specifická?

Lokalita Brno – Slatina je specifická především velkou koncentrací komerčních objektů. Po roce 1989 vlivem rozvoje všestranného podnikání se také Slatině vrátila po mnoha letech samospráva volbou zastupitelstva jakožto jedné z městských částí. To už však naprosto zmizel venkovský, zemědělský ráz obce a Slatina se stala doslova a v plném rozsahu brněnským předměstím se všemi kladnými i zápornými stránkami této skutečnosti.

Jaký má přírodní ráz?

Přestože má Slatina městský charakter, má dosud stále velice dobře zachované původní vesnické jádro, nacházející se přibližně uprostřed území městské části. Podél trati a Řípské ulice se rozkládá velká průmyslová oblast, sousedící se zdejšími kasárnami. Na samém jihozápadě katastru Slatiny se rozkládají Švédské valy. V jejich sousedství vznikla na ploše tzv. Černovické terasy stejnojmenná průmyslová zóna. Nejsevernější část území městské části je archeologicky významná Stránská skála.

Jaké jsou zde volnočasové možnosti?

Spojení s centrem města zajišťují pravidelné linky MHD. Dobrá dopravní dostupnost je velkou výhodou této lokality, ale zdaleka ne jedinou. Slatina se může pochlubit také velmi dobrou občanskou vybaveností. Naleznete zde mateřskou, základní a střední školu, Městský úřad, praktického lékaře, poštu, kino, obchody, restaurace, několik sportovních areálů a mnoho dalších služeb. Za většími nákupy potom můžete vyrazit do nedalekého nákupního a zábavního centra Shopping park Brno, který nabízí síť obchodů a restaurací, dětský koutek atd. Nedaleko lokality se nachází nájezd na dálnici, která ušetří čas strávený při cestě nejen do práce. V blízkém i vzdálenějším okolí naleznete spoustu turistických tras a cyklostezek. K vycházkám láká Černovický hájek, nebo romantické okolí Ponětovického rybníka. Slatina je ideální místo pro ty, co chtějí spojit bydlení v klidné lokalitě s přírodou, ale přitom na dosah všem vymoženostem moderní doby.

imageNa otázky odpovídala Alice Waagnerová, specialista na prodej bytů.

e-mail: [email protected]

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]