ARK: Práci realitních makléřů by měl upravovat zvláštní zákon

Podle Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK) by práci realitních makléřů v Česku by měl upravovat speciální zákon, stejně jako například u advokátů nebo obchodníků s cennými papíry.

Podle Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK) by práci realitních makléřů v Česku by měl upravovat speciální zákon, stejně jako například u advokátů nebo obchodníků s cennými papíry. Realitním makléřům nyní stačí živnostenský list, zákon by měl ale upravovat jejich kvalifikaci. Základem by mělo být středoškolské vzdělání a alespoň minimální praxe, řekl dnes novinářům předseda dozorčí rady ARK Ivo Gavlas. Podle Asociace by zákon mohl upravovat také chování zprostředkovatelů. Zatím se běžně stává, že jednu nemovitost nabízí více kanceláří, což ovlivňuje prodejní cenu i dobu prodeje.

Když ale lidé narážejí na nekvalitní službu, dělají si obraz o celém realitním trhu, tvrdí zástupci Asociace. Pevnými pravidly prý nechtějí zredukovat současný počet makléřů, jde prý hlavně o ochranu spotřebitele.

Živnostenský list na práci s realitami vlastní dnes zhruba 50.000 lidí, realitních kanceláří je asi 2000, členem asociace je desetina.
Zdroj: ihned.cz
GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]