Češi budou moci snadno nakupovat reality v Chorvatsku

Realitní společnost České spořitelny (RSČS) vstoupila na chorvatský trh, kde se stala menšinovým spolumajitelem nové realitní společnosti Erste Nekretnine.

Erste Nekretnine bude nabízet stejné služby, jako nabízí klientům v České republice RSČS. RSČS tak zároveň rozšíří své pole působnosti pro klienty z ČR se zájmem o koupi či pronájem nemovitosti právě v Chorvatsku.

"Díky naší přímosti v Chorvatsku budeme moci nabídnout naše služby tamní klientele, ale zároveň můžeme zajistit servis na klíč v oblasti realit v Chorvatsku pro české občany, kteří mají zájem v Chorvatsku investovat do realit. Jde o významný synergický efekt, který umožňuje regionální působení skupiny Erste Bank," řekl předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny, Bedřich Skalický, který byl zároveň jmenován členem dozorčí rady Erste Nekretnine.

Realitní společnost ČS se zaměřuje na vyhledání a kompletní zajištění nového bydlení. Zajistí komplexní servis spojený s koupí nebo pronájmem nemovitostí, bytu či kancelářských prostor: od vyhledání vhodné nemovitosti, přes ocenění a financování až po převod vlastnictví včetně poradenského a právního servisu.

Akcionáři nové společnosti Erste Nekretnine jsou vedle Realitní společnosti České spořitelny (5 %) i další dvě společnosti ze skupiny Erste Bank: rakouská realitní společnost s Real Immobilienvermittlung (5 %) a chorvatská banka Erste & Steiermarkische Bank (90 %).

RSČS působí na českém realitním trhu od roku 2003 a má zastoupení ve většině krajů ČR. Její podíl na trhu realit se pohybuje v jednotlivých krajích od 1,5 % do 15 %.
Zdroj : 2. 5. 2006 11:39, Reality.iHNed.cz
GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]