Evidujeme zvýšený zájem o rodinné domy a větší byty

Realitní trh se po několika letech stagnace probouzí. Projeví se to i v oblasti rezidenčního bydlení? Zeptali jsme se Vojtěcha Urbánka, makléře roku 2013 v brněnské společnosti Gaute, který se specializuje mimo jiné na oblast rezidenčního bydlení, jaká je aktuální situace v tomto segmentu v Brně?

Realitní trh se po několika letech stagnace probouzí. Projeví se to i v oblasti rezidenčního bydlení? Zeptali jsme se Vojtěcha Urbánka, makléře roku 2013 v brněnské společnosti Gaute, který se specializuje mimo jiné na oblast rezidenčního bydlení, jaká je aktuální situace v tomto segmentu v Brně?

Vojtěch Urbánek.: V posledních měsících pozoruji zvýšený zájem o byty velikosti 3-4+kk. Zároveň je cítit nárůst poptávky po rodinných domech 4-5+kk s rozumnou velikostí zahrady v Brně a nejbližším okolí. Dlouhodobě trvá zájem o menší byty 1-2+1/kk, které jsou vhodné k investici a následnému pronájmu.

Jaké jsou současné trendy při výběru nových rodinných domů?

V. U.: U novostaveb rodinných domů dnešní klienti požadují jednoduchost, funkčnost, dostatečný prostor uvnitř i kolem domu, klidnou lokalitu s dobrou dostupností do Brna.

O jaké lokality je v Brně podle Vás největší zájem a proč?

V. U.: V Brně je zájem o všechny lokality, liší se pouze cílová skupina poptávajících. K nejlepším adresám patří Masarykova čtvrť a Černá Pole. Velmi žádané jsou Žabovřesky, Královo Pole, Komín a Jundrov. Z okrajových lokalit v těsné blízkosti přírody vedou Bystrc, Žebětín, Líšeň, Lesná a Řečkovice. Klíčem k úspěšnému prodeji je vždy správné nastavení ceny vzhledem k lokalitě, stavu a velikosti domu či bytu.

Co byste klientům doporučil?

V. U.: Klientům, kteří hledají nemovitost ke koupi, vždy nejprve nabídnu osobní setkání, na kterém detailně probereme jejich požadavky a společně dospějeme ke vhodnému řešení jejich poptávky. Co se týče prodávajících, ty navštěvuji vždy osobně přímo v nemovitosti, která je na prodej. Podle typu, stavu, časových potřeb a dalších aspektů doporučím následně vhodný způsob prodeje s okamžitou možností spuštění nabídky.

image

Vojtěch Urbánek byl vyhodnocen jako nejlepší makléř pro rok 2013. Má 12 let zkušeností s prodejem rodinných domů, pozemků, rekreačních nemovitostí a bytů. Orientuje se především na oblast jižní Moravy, ale úspěšné prodeje zaznamenal po celé republice (Jeseníky, Praha, Vysočina…). Vojtěch Urbánek klade důraz na osobní přístup ke každému klientovi. Individuálně vyhodnocuje a navrhuje způsob prodeje u každé nemovitosti. V praxi lze totiž prodej realizovat mnoha způsoby (přímý prodej, elektronické dražby, výběrová řízení…). Hlavními zásadami, které jsou pro něj stěžejní, jsou slušnost, spolehlivost, osobní přístup, vytvoření vztahu důvěry, který přináší nejlepší reklamu spočívající v doporučení a kladných referencích.

služby Gaute

Společnost Gaute, a.s. působí na realitním trhu od roku 1996. Po celou dobu své existence nabízí klientům kvalitní služby v oblasti zprostředkování prodeje, nákupu a pronájmu všech typů nemovitostí, později i v oblasti dražeb a výběrových řízení. Cílem profesionálního týmu je stálé zkvalitňování služeb a posilování důvěry ve společnost. V klientských řadách je zastoupeno mnoho velkých a významných společností, ale i klientů z řad vlastníků bytů nebo rodinných domů.

Společnost nabízí tyto služby:

  • Prohlídka nemovitosti
  • Doporučení prodejní ceny
  • Inzerce a prezentace
  • Právní servis
  • Bezpečnou úhradu kupní ceny
  • Poradenská činnost
  • Zastupování v řízení před KN
  • Přepisy médií

Veškeré výše uvedené služby jsou pro prodávající zdarma. Více na www.gaute.cz/o-nas/sluzby.

Vojtěch Urbánek

spolupracující makléř se společností GAUTE, a.s.

GAUTE realitní společnost

Lidická 26

602 00 Brno-město

tel.: +420 737 908 347

[email protected]

www.gaute.cz

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]