Klaus podepsal stavební zákon, který ulehčí stavebníkům

Prezident Václav Klaus dnes podepsal stavební zákon, který stavebníkům zjednoduší administrativu. Místo původního stavebního povolení bude pro malé stavby stačit jen ohlášení.

Praha - Prezident Václav Klaus dnes podepsal stavební zákon, který stavebníkům zjednoduší administrativu. Místo původního stavebního povolení bude pro malé stavby stačit jen ohlášení. Postavit si rodinný dům, garáž nebo přestavět byt tak bude jednodušší. Předloha začne platit 1. ledna 2007. O podpisu ČTK informoval mluvčí Hradu Petr Hájek.

Na základě ohlášení se budou moci stavět rodinné domy do 150 metrů čtverečních a tří nadzemních podlaží. Odpadnou také kolaudační řízení v současné podobě. O to přísnější a častější by měly být podle dřívějšího vyjádření ministra pro místní rozvoj Radko Martínka průběžné kontroly na stavbách, a to i po jejich dokončení.

Novela také výrazně omezuje administrativu spojenou s přípravou velkých staveb. Zákon, který nahrazuje normu z poloviny 60. let, umožňuje úřadům kontroly na stavbách i po jejich dokončení.

Stavebníci tvrdí, že předkládaný návrh zákona je vůči platnému právnímu stavu revoluční. V současné době trvá příprava stavby včetně povolení mnohdy déle než samotné provedení. Za hlavní přínos nového zákona považují právě snížení administrativy.
Zdroj: ČTK
GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]