Na Pálavě vyroste nový komplex U Venuše

Pavlov, 9. března 2015 - Apartmány a vinné sklepy lákají do Pavlova drobné investory, vinaře i turisty. Místo pro rekreaci, vinařskou turistiku i příležitost pro podnikání nabízí komplex apartmánů a vinných sklepů U Venuše v historickém centru obce Pavlov na Břeclavsku.

image

 

Pavlov, 9. března 2015 - Místo pro rekreaci, vinařskou turistiku i příležitost pro podnikání nabízí komplex apartmánů a vinných sklepů U Venuše v historickém centru obce Pavlov na Břeclavsku. Stavba byla dokončena na konci února letošního roku, už teď je většina prostor prodána novým majitelům. V areálu vznikne Pálavská galerie vín a turistické informační centrum. Investorem projektu v hodnotě zhruba 40 milionů korun je brněnská firma Pavlof.

 

Komplex U Venuše se skládá z deseti apartmánů, které jsou vhodné k rekreaci, bydlení i následnému pronájmu. Součástí je pět sklepních prostor, jedná se o původní vinařské sklípky většinou z 18. století. Sklepy jsou určeny k soukromým účelům i rozmanitým formám podnikání.

 

„Sklepy jsou rekonstruované a v bezvadném stavu. Celý komplex se nachází ve velmi žádané lokalitě, v památkově chráněné ulici Česká, která je vyhledávaným centrem vinařské turistiky. Nabízí tak zajímavou příležitost nejen pro milovníky vína, ale především pro podnikatele, kteří by zde chtěli provozovat vlastní vinotéku či showroom pro vinařství,“ upřesnil Zdeněk Janeček, investor projektu a jednatel firmy Pavlof.

 

Prostor pro výhodnou investici nabízí také samotné apartmány, které jsou oblíbenou alternativou k soukromému i hotelovému ubytování. Rekreační objekt mohou majitelé pronajímat v době, kdy ho sami nevyužívají. Pronájem se tak může stát zdrojem slušného výdělku, nebo alespoň pokrýt náklady na provoz apartmánu. Služby spojené s pronájmem mohou navíc majitelé nechat na zkušeném provozovateli.

 

„Návštěvnost obce Pavlov neustále roste, z důvodu omezené výstavby a vysoké ceny nemovitostí v chráněné krajinné oblasti jsou však ubytovací kapacity především v sezóně nedostačující. O apartmány je tak velký zájem, zejména ze strany menších firemních investorů. V současné chvíli zbývají v nabídce poslední dva apartmány a dva vinné sklepy," doplnil Zdeněk Janeček.

 

Komplex U Venuše je zajímavý také z architektonického hlediska. Každý z apartmánů má jedinečné uspořádání, část pokojů má výhled na Mušovské jezero i na Hrad Děvičky. „Naším záměrem bylo přirozeně navázat na stávající zástavbu ulice Česká, kde se dochoval původní charakter vinařské obce. Novostavba není napodobeninou historických objektů. Jde o soudobou stavbu s vlastním tvaroslovím, která na historické předobrazy volně navazuje a která je s nimi v rovnocenném dialogu,“ upřesnil architekt Ing. Aleš Burian z ateliéru Burian-Křivinka.

 

Investor chce posílit také vinařskou turistiku v regionu. V komplexu otevře Pálavskou galerii vín, která návštěvníkům nabídne přehlídku vín z celkem padesáti sedmi viničních tratí na úbočích Pálavy. „Během března oslovíme vinaře ze sedmi okolních obcí, aby nabídli svá vína. Odborná porota pak vybere šedesát nejlepších vzorků,“ dodal Janeček. V provozu zde bude také turistické informační centrum.

 

Otevření Pálavské galerie vín je plánováno na 1. května 2015.

 

Společnost GAUTE, a.s. byla pověřena výhradním prodejem.

Kontakt:

 

Nikola Charvátová

T: 541 213 390, M: 603 575 319

E: [email protected]

http://www.pavlof.cz/

 

image

 

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]