Realitní trh pohledem makléře

Rozhovor v aktuálním čísle časopisu VIA

Tuto práci už dělám hodně dlouho……, ale pořád se učím.
Realitní makléř – v posledních letech nic , čím bych se mohla chlubit a když se mě někdo ptá, co dělám, moc se nerozšiřuji. Přitom povolání jako fotograf, účetní nebo IT pracovník je dnes z pohledu běžných smrtelníků daleko zajímavější a lidi k nim cítí respekt, že oni něco umí.
Kdežto realitní makléř? Co ten vlastně umí? Proč to tedy dělá každý druhý, jak říkáme někdy s nadsázkou z obýváku?
 
Ptá se někdo z Vás proč? Myslím, že málokdo. Všeobecné povědomí o této práci je dost špatné. Pověst realitních kanceláří a samotných makléřů je dost špatná. Když přijde někdo na doporučení mých známých či kamarádů nebo cizí člověk opět třeba na doporučení bývalých klientů, je to balzám…
 
A víte proč? Protože nemusíte hned zpočátku opravovat špatnou pověst realitek, protože se nemusíte omlouvat, že za svoji práci chcete odměnu, protože jim nemusíte říkat, že s kupní cenou uloženou u realitní kanceláře nikdo neuteče a že nezmizíme ze dne na den.
Začít jakýkoliv rozhovor s klientem stylem – jsme dlouho na trhu, Gaute sídlí ve svém vlastním domě, platíme si advokátní kancelář, která sídlí také v našich prostorách, pro makléře vytváříme prostředí a školení pro jejich další profesní růst, jsme jedním z největších zprostředkovatelů v Brně , nabízíme pouze výhradní zakázky, v bytových projektech patříme mezi nejlepší, stále nestačí !
Jsme parta lidí, kterým záleží na tom, kde a pro jakou firmu pracují , jsme hrdí, že nikomu nelžeme, že si stojíme za tím, co říkáme, že se nepodbízíme široké veřejnosti lacinou reklamou… Říkáme o sobě, že jsme jiní, slušní, že něco umíme…
 
Neslibujeme nic zadarmo!
Řekněme si, co vlastně od té realitky očekáváte, když už se rozhodnete s některou spolupracovat a chcete od ní jednoduše prodat či koupit?
Řekněte, jak vás přesvědčit ? Přijďte, nemusíte se bát, my Vás neokrademe, provizi stanovíme citlivě s ohledem na prodejní cenu, vysvětlíme Vám, jak postupovat, kdy prodávat a za jakou cenu. Nebudeme se ohánět laciným poradenským servisem, který nabízí internet křížem krážem od právních rad, smluv, formulářů, daňových přiznání až po návod na sestrojení čehokoliv…
Tuším, že očekáváte pomoc, zkušenost, profesionalitu a hlavně osobní lidský přístup, který Vás přesvědčí, že jste ve správných rukou.
Realitní makléř je především psycholog a je to profese jako každá jiná a jsou makléři, kteří by chtěli být hrdí, za to čím jsou.
 
Dovolte nám Vám to dokázat. My něco umíme!
 
Případné dotazy, názory, stížnosti, rady pište na [email protected]
Příště na téma: výše provize, kdo platí a jak se určuje kupní cena nemovitosti?
 
 
image
 
GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]