Rosice rozprodávají sklárnu. Na internetu.

Město koupilo nevyužívanou sklárnu v roce 2005. Chtělo pro areál najít nějaké využití,ale nakonec se mu to nepodařilo

Jana Vondrová

Rosice- Rozprodat budovy bývalé sklárny v elektronických aukcích se rozhodla radnice Rosic na Brněnsku.“Sklo se v areálu přestalo vyrábět na konci devadesátých let minulého století. Nevyužívanou sklárnu jsme koupili v roce 2005, protože tehdejší majitel se o sklárnu nestaral a budovy proto chátraly. Chtěli jsme pro ně najít využití, ale nepodařilo se nám to.“ Popsal důvody prodeje rosický starosta Jaroslav Světlík.

Město původně plánovalo, že odstraní stávající budovy a připraví tak komerční pozemky pro novou výstavbu. „Se změnou ekonomické situace a poklesem zájmu velkých investorů o komerční zóny jsme se rozhodli změnit plány a pomoct malým a středním živnostníkům. Proto jsme zvolili možnost nabízet k prodeji samostatně jednotlivé budovy. Zájemci je mohou využít například k otevření různých dílen,“upozornil starosta Rosic.

Už druhé kolo

Aukci organizuje realitní společnost Gaute.“ V aukci je jeden nezastavěný pozemek a šest budov. Jde už o druhé kolo aukce. V prvním, před letními prázdninami, se nám podařilo už jednu budovu prodat,“ popsal Ondřej Gavlas z realitní společnosti.

Vyvolávací ceny se pohybují mezi necelými dvěma sty tisíci a necelými dvěma miliony korun.Aukce končí 9.října.

Pozemky a budovy jsou v územním plánu uvedeného nebo navrženého pro výrobu,sklady a technické zařízení. Další podrobnosti o prodávaných nemovitostech najdou případní zájemci na internetové stránce verejnedrazby.cz.

Rozprodávání areálu bývalé rosické sklárny vítají i mnozí lidé,kteří sice ve městě nežijí, ale jsou v něm prakticky každý den.“Myslím, že je to dobrý nápad.Budovy nyní akorát chátrají. Proto bude dobře, když najdou nějaké využití,“ řekl například Tomáš Pokorný,který v Rosicích pracuje.

Udroj: Deník Rovnost extra, říjen 2012

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]