Rozhovor místopředsedy představenstva

S poctivostí se dojde nejdál a to nejen v golfu, ale i v životě. I tak by se dala ve stručnosti vystihnout filozofie místopředsedy představenstva společnosti GAUTE, a.s. Dušana Přikryla.

Nezdá se Vám, že už je tak nějak „přegolfováno“?
Myslím, že je to jinak. Golf může být pojat ve dvou rovinách. Jedna je o vášni, a pokud ji neprožíváte, tak buď jej nehrajete, nebo hrajete zištně. Golf si buď zamilujete, nebo jej nemáte rád, nic mezi tím. ¨
 
Vaší profesí jsou reality a napadá mě podobná otázka, není „přerealitkováno“?
Máte pravdu, situace na realitním trhu je žalostná. Jedná se bohužel o tzv. volnou živnost a může ji „dělat“ opravdu každý. Což se samozřejmě odráží na již zmiňované situaci. Přitom, když si vzpomeneme na potíže s cestovními kancelářemi a následné jednoduché řešení – pojistka. Od zavedení tohoto řešení je relativně klid. Gaute je pojištěno až na 35 milionů a náš tým obchodníků je stabilní s osobním přístupem. Děláme reality jinak – slušně! Stejně jako v golfu poznáte slušného hráče, který si neupisuje rány a hraje čestně. Věřím, že s poctivostí se nejdál dojde, čehož je důkazem 18letá tradice naší ryze české firmy na trhu.
 
A jak tedy poznat kvalitního realitního agenta?
Nejlepší je osobní zkušenost nebo doporučení, a pokud ji nemáte, doporučuji udělat výběrové řízení mezi realitními agenty. Podívejte se na způsob prezentace nemovitostí. Popis v nabídce mnohdy napoví, zda jde o reálné informace nebo snad jen o „květnaté řeči“, který chce za každou cenu zaujmout či potlačit negativa nemovitosti. Fotografie nemovitosti, velmi často makléři neumí nemovitost vyfotografovat. Sledujte, jak daná kancelář sídlí, jak je transparentní vůči klientům, často nezjistíte žádné jméno, zástupci jsou záhadní. Důležité je, zda Vám makléř umí odpovědět na Vaše otázky nebo jak se staví k zajištění odpovědí.
 
Často se v médiích objevují informace o nekalých praktikách realitních makléřů. To Vaší práci a branži nepomáhá.
Naprosto rozumím obecnému mínění o realitních kancelářích. Tedy bohužel. Velmi často se při spolupráci s jinými realitními kancelářemi či při rozhovorech s klienty dostáváme k informacím o různých způsobech a přístupech. Je potřeba však upozornit, že ne všichni mají tuto činnost spojenou jen s principem: provize a po mě potopa. Jsou tu i společnosti, co berou svou profesi opravdu vážně. Pomáhat a bezpečně transakce dokončovat.
 
Je z toho nějaká cesta ven?
Zákon a jasná pravidla, která by podvodníkům nedávala příležitost. Zákon, který by chránil klienty, který bych chránil slušnost. Opět to vypadá, jako idealismus, ale já se za něj nestydím. Okolo nás je spousta negativ a tak každé světlo optimismu je na místě. Víte, často se zapomíná, že i při těch „největších“ obchodech, za ty „největší“ peníze, jsme u toho pořád jen my lidé, že jsme na světě na návštěvě, a za tu krátkou dobu zanecháme nějakou stopu. Není cílem za tuto dobu ztratit tvář a získat peníze za každou cenu.
 
Jak by se dala definovat Vaše práce?
Jednak je to obchod s informacemi a dále pak poradenství, které je v tomto oboru, tedy pokud jej děláte s láskou a vážně, naprosto zásadní. Fyzická osoba prodává či kupuje nemovitost průměrně jednou, maximálně dvakrát za život a přepis nemovitostí přináší spoustu úskalí. Od toho jsme tu my, abychom klienty celým procesem provedli a bez ztráty jediné koruny přepis nemovitosti dovedli do úspěšného konce.
 
Co navíc může nabídnout konkrétně vaše společnost?
Jsme ryze česká firma a mimo jiné si zakládáme na tom, že máme stabilní tým zkušených obchodníků. Nabízíme pomocnou ruku v právních, daňových, finančních a poradenských směrech. Je spousta případů, u kterých se v průběhu prodeje vyskytnou zcela neočekávané problémy. Tyto mohou být velmi složitě řešitelné a v takových případech máme právě zkušené obchodníky, kteří jsou schopni a ochotni problémy řešit.
 
Co všechno nabízíte k prodeji?
Od garsonky, bytu, rodinného domu, až po továrnu. Tedy všechny typy nemovitostí. S nabídkou nemovitostí k prodeji neodmítneme nikoho. Dále na našem webu www.verejnedrazby.cz realizujeme aukce či výběrová řízení de facto čehokoliv. Od nemovitostí až po stroje a zařízení, auta. Dá se říci, že umíme prodat všechno.
 
Nějaká zajímavá nabídka, která je dle Vašeho tzv. špek?
Aktuálně dokončujeme projekt v malebném vinařském kraji pod Pálavou a to přímo v Pavlově. Nabízíme k investici apartmány a krásné kvelbené sklepy z 18.století. Více na www.uvenuse.cz. Nabízíme nové byty v Brně Jundrově, kde vznikne krásné bydlení na tichém a dostupném místě, více info na www.gaute.cz. Zahájili jsme prodej bytů v centru Brna vedle hotelu Continental. Jedná se o velmi dobrou adresu s krásným výhledem na dominanty Brna. Více na www.rezience-mezirka.cz
 
Dušan Přikryl
Místopředseda představenstva
GAUTE, a.s.

 

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]