Poradna

Často kladené otázky

Ano, je to možné, nicméně se nejedná o příliš atraktivní obchodní artikl. Obvykle je lepší se domluvit s ostatními spoluvlastníky na prodeji celku, pokud je to možné.
Není, nabídka ve více RK budí u kupujících nedůvěru, vrhá na nemovitost špatné světlo a má obvykle negativní vliv na dobu prodeje i dosaženou prodejní cenu. Nejlepším způsobem je výběr jedné kvalitní realitní kanceláře s dlouholetými zkušenostmi a dobrými referencemi. Taková kancelář je schopna zajistit bezproblémový průběh prodeje a minimalizaci starostí na straně prodávající.
Pro naše klienty zdarma nabízíme zprostředkování schůzky se zkušenými finančními poradci, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.
Před prodejem: prohlídka nemovitosti, seznámení s fyzickým a právním stavem, doporučení vhodného způsobu prodeje, návrh prodejní ceny.
V průběhu prodeje: oslovení stávajících klientů z databáze, prezentace nemovitosti na internetu, v tisku, umístěním plachty, formou letáků apod., provádění prohlídek nemovitosti s vhodnými zájemci.
Po rezervaci: zajištění návrhů smluv, úschovy finančních prostředků, součinnost při vyplnění a podání daňového přiznání, účast při fyzickém předání nemovitostí a součinnost při přepisu energií a vody.
Většinou ano, důležité je pro banku písemné vyjádření příslušného družstva o možnosti převodu bytu do osobního vlastnictví ve lhůtě zpravidla do 1 roku.
Výhradní smlouva s kvalitní realitní kanceláří je zárukou bezpečného průběhu prodeje, správné prezentace nabídky Vašeho domu a zajištění veškerých kroků, které s prodejem domu souvisí. Důležité je správné nastavení doby trvání smlouvy a možnosti výpovědi v případě nespokojenosti.
Obvyklá minimální doba trvání smlouvy je 3 měsíce.

Napište nám

Nenašli jste otázku na vaši odpověd? Napište nám a vše vám rádi vysvětlíme.

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]