Solidní realitní kancelář by měla být nezávislá

Stále platí, že na každou práci je třeba odborníků. Pokud je pro někoho hobby práce se dřevem, může být natolik šikovný, že si vyrobí novou kuchyňskou linku. Pokud je někdo manuálně zručný a zajímá se např. o stavebnictví, může si i jako laik například obložit a zrekonstruovat bytové jádro. U koupě i prodeje nemovitostí je to obdobné. Podstatný rozdíl je však v tom, že v případě nemovitostí se jedná často o milionové částky, o které v případě neznalosti či špatné informovanosti může jak kupující tak prodávající přijít.

V případě koupě i prodeje nemovitosti je pro obě strany také vhodná účast nezávislého, třetího subjektu, který minimalizuje, případně rozloží rizika na obě strany obchodu. Tímto nezávislým subjektem, by solidní realitní kancelář měla být.

Realitní kancelář prověří právní stav nemovitosti, zajistí kompletní právní servis vč. poskytnutí návrhů relevantních smluv, zajistí bezpečný tok kupní ceny, pomůže se zajištěním financování nemovitosti i s následným přepisem médií. Samozřejmostí je komunikace s Katastrálním úřadem vč. podání návrhu na vklad kupní smlouvy i následné předání nemovitosti, vč. předávacího protokolu a zajištění platby daně z nabytí nemovitosti.

imageLenka Zavřelová
GAUTE, a.s.
 
Jak na otázku „Potřebují kupující realitní kancelář?" odpověděly ostatní realitní kanceláře, si můžete přečíst v článku: Chci koupit nemovitost. Potřebuji realitní kancelář?
 

 

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]