Zaměřeno na lokalitu BRNO-HUSOVICE

Brno-Husovice jsou bývalým městem rozkládajícím se severně od Brna. Dnes jde o městskou čtvrť čítající asi 5500 obyvatel. Převládá tu převážně městský charakter. Obecně jsou členěny do několika částí.

Tuto nízko položenou rovinatou část města s velmi hustou a zároveň pravidelnou městskou zástavbou protíná řeka Svitava. Milovníci cyklistiky i pěší turistiky jistě ocení místní cyklostezku, po které se snadno dostanete až do Bílovic. Až do devadesátých let minulého století si Husovice zachovaly svůj původní ráz, sestávající z bytových městských a rodinných domů, a to po celou dobu jejich existence. Teprve v posledních deseti letech došlo k výraznému nárůstu nové výstavby v této lokalitě. Staví se zde nejen nové bytové domy, ale dochází zde i k postupné rekonstrukci těch starých. Nové stavby rovněž postupně zaplňují proluky mezi stávajícími domy. Blízkost centra města a poměrně nízké ceny pozemků ve srovnání s ostatními brněnskými lokalitami činí z dříve opomíjené městské části vyhledávané místo jak pro investiční záměry, tak pro výstavbu bytových domů. Husovice se díky tomu dostaly do hledáčku lidí, kteří se poohlížejí po novém bydlení. Ale nejsou to zdaleka jen novostavby, které lákají pozornost. Neméně zajímavá je např. i místní dochovalá architektura. Najdete zde zachovalé architektonicky ceněné domy např. z dílny architekta Bohuslava Fuchse. Jde o tzv. malobytové kolonie (tj. soubor čtyř domů v ulicích Vranovská, Trávníčkova, Jana Svobody a Zubatého z let 1925-1927). Zajímavá nabídka nemovitostí za příznivé ceny, dobrá poloha, fungující dopravní obslužnost a příslib kvalitního bydlení – to jsou důvody, proč v posledních letech v Husovicích stále roste poptávka po nemovitostech a proč si od této lokality mnohé slibujeme.

V Husovicích nabízíme aktuálně byty v dokončené výstavbě bytového domu na rohu ulice Vranovská/Musilova. V tomto domě nově vzniklo 43 bytových jednotek všech velikostí s garážovým stáním a privátní zahradou ve vnitrobloku. U této výstavby je nutno vyzdvihnout zejména ekologický a ekonomický způsob vytápění. Jedná se o jeden z prvních domů v Brně, který využívá k vytápění tzv. rekuperaci. Objekt je tedy v tzv. pasivním standardu – zařazený do energetické třídy A. Je zde použito tepelné čerpadlo pro ohřev vody a tím se celý objekt stává energeticky méně náročným. Důkazem rostoucí poptávky po bydlení v této městské části je i to, že ke dni kolaudace bylo prodáno více než 90  % bytových jednotek. Již nyní se případní zájemci mohou těšit na další připravovaný zajímavý projekt. Více informací na našich stránkách.

imageAlice Waagnerová

specialista na prodej bytů

 

GAUTE, a.s.

Lidická 26, 602 00 Brno

Tel.: +420 541 213 390

+420 800 194 125 (zdarma)

GSM: +420 731 185 908

[email protected]

www.gaute.cz

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]