Zaměřeno na lokalitu BRNO - LÍŠEŇ

Dnes Vám přinášíme detailní pohled na významnou městskou část Brno Líšeň. Vyjádření k této lokalitě nám poskytla kolegyně Leona Slavíčková, která má aktuálně v nabídce několik residenčních nemovitostí právě v této vyhledávané brněnské lokalitě.

Zaměřeno na lokalitu BRNO - LÍŠEŇ

3. červen 2014

Dnes Vám přinášíme detailní pohled na významnou městskou část Brno Líšeň. Vyjádření k této lokalitě nám poskytla kolegyně Leona Slavíčková, která má aktuálně v nabídce několik residenčních nemovitostí právě v této vyhledávané brněnské lokalitě.

Líšeň je lokalita, která se pyšní dobrou dostupností do Brna. Zároveň je dobře zabezpečena v oblasti služeb. Do přírody je to doslova kousek, nedaleko se nachází Mariánské údolí. Pro milovníky klidu je rovněž lokalita Brno- Líšeň vhodná, jelikož není zahlcena výstavbou komerčních objektů, domů nebo rozsáhlejší satelitní rodinnou zástavbou. Lokalita Brno-Líšeň poskytuje pestrost jednotlivých druhů bydlení navazujících na okolní zeleň. V Brně-Líšni se vyskytují starší projekty panelových zástav. Ale vznikly zde i nové projekty jak v oblasti bytových projektů, tak i rodinných domů. Každopádně se jedná o lokalitu poskytující kvalitní bydlení svým obyvatelům, kterou můžeme doporučit především mladým rodinám s dětmi.

Území Líšně se pomyslně dělí na dvě části - novou a starou Líšeň. Novou Líšní místní obyvatelé nazývají území s převahou sídlištní panelové zástavby, starou Líšeň tvoří především rodinné domy.. Na území Líšně lze definovat ještě třetí část - rekreační zónu. Tu tvoří především oblast Velké Klajdovky a Mariánského údolí s přilehlými chatovými osadami. Krásné přírodní okolí Líšně skýtá téměř neomezené možnosti k aktivnímu i pasivnímu odpočinku.

Rostoucí počet nových rodinných i bytových domů a domů nově zrekonstruovaných nás jen utvrzuje o neutuchajícím zájmu občanů o bydlení v Líšni.

Líšeň má velice krásné přírodní okolí, skýtající téměř neomezené možnosti k aktivnímu i pasívnímu odpočinku. Mariánské údolí, nacházející se v romantickém údolí Říček, s několika vodními nádržemi, obklopené hustými lesy a propojené udržovanými cestami, patří k nejnavštěvovanějším místům. Zároveň je i vhodným výchozím bodem pro pěší turistiku, cyklistiku a v neposlední řadě i k projížďkám na koních. Návštěvníkům Mariánského údolí jsou kromě areálu pro parkur a dětského zábavního areálu k dispozici i restaurace a stánky s občerstvením.

Lokalita Brno-Líšeň, patří do vyhledávaných lokalit, co se týče realizaci prodeje nových i stávajících projektů a nemovitostí.

V lokalitě stará Líšeň aktuálně realizujeme prodej projektu rodinných domů „V Zahrádkách“, při ulici Letecká, která navazuje na Centrum bydlení v Brně staré Líšni. Investorem je společnost DOMING INVEST, a.s. Projekt navazuje na stávající rezidenční území, kde se nachází bytové komplexy, viladům, řadové domy a samostatně stojící rodinné domy. Jedná se o projekt 12-ti řadových rodinných domů, které byly postaveny ve funkčním minimalistickém stylu , které uspokojí požadavky na vysoký standard bydlení rodin s dětmi. Spojení s centrem Brna je zajištěno MHD a je zde i velmi dobrá návaznost na silniční okruh v rámci Brna. Pomocí městského okruhu se snadno dostaneme na silnice a dálnice vedoucí do Prahy, Bratislavy, Vídně, Svitav, Ostravy, Uherského Hradiště, Hodonína a Břeclavi. Moderní stavební technologie a kvalitní zateplení poskytne uživateli pohodlí, při nízkých provozních nákladech. Ceny rodinných domů se pohybovaly řádově od 6 669 830,- Kč až 7 565 600,- Kč, včetně DPH . O samotném projektu vypovídá jeho velmi úspěšná prodejnost, kdy v tuto chvíli zbývá k prodeji poslední dům.

image image image image

 

Další developerské projekty, které se v této lokalitě nacházejí, nebo vznikají jsou především: bytový komplex Houbalova, Zahradní město Brno – Líšeň PICADOR, Obytný komplex Horníkova a další.

Velký zájem je v této lokalitě nejen o novostavby bytů a rodinných domů, ale i o byty a rodinné domy ve starší zástavbě. Dokládá to především velká poptávka, kterou aktuálně v naší databázi zaznamenáváme.

Jde převážně o mladé rodiny s dětmi, což je dáno charakterem této lokality. Z toho pramení větší poptávka po větších typech bytů minimálně3+kk až 4+kk, nebo rodinných domech s dispozicí 5+kk se zahradou.

Co se týče cen nemovitostí v Brně-Líšni, ty neprošly v posledních letech zásadními změnami. Stále se tedy drží nad hranicí brněnského průměru a pozemky v této lokalitě stoupají na ceně. Pouze u panelových bytů doznaly tzv. umravnění a jsou na reálné obchodovatelné hranici. Velká poptávka ovšem není jen v segmentu koupě nemovitostí, nýbrž i v oblasti pronájmů bytů. Zde vidím příležitost pro investory, kteří koupí byt a chtějí rychle pronajmout. Další samostatnou kapitolou jsou pozemky pro bydlení. Můžeme konstatovat, že nejenom v městské části Brno-Líšeň, ale obecně v Brně a jeho okolí zaznamenáváme velkou poptávku po stavebních pozemcích. Tato zcela logicky převyšuje současnou nabídku. Naše společnost disponuje řadou klientů, kteří jsou ochotni zaplatit nemalé finanční prostředky za prakticky jakýkoliv stavební pozemek, který se nachází v Brně. V tomto vidím příležitost pro majitele nemovitostí, kteří uvažují o prodeji. Jsme totiž schopni zajistit jim velmi dobrou kupní cenu. V případě zájmu se na nás samozřejmě neváhejte obrátit.

imageBc. Leona Slavíčková

[email protected]

GAUTE, a.s.
Gaute Corporation

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: [email protected]